DODANO: 05.11.2019

Warsztaty pt.: „ Projektanci z natury – Moje biuro 2025”

W ubiegłą środę 30.10.2019 mieliśmy przyjemność gościć uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, którzy wcielając się w rolę projektantów mieli za zadanie stworzyć biuro przyszłości, czyli kreatywne miejsce, w którym sami chcieliby pracować. Ważną kwestią, zdefiniowaną już na etapie opracowywania koncepcji warsztatów była idea „zero waste”, ochrona środowiska, a także zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem. 

Wstępem i jednocześnie inspiracją do pracy warsztatowej była wizyta w naszym biurowcu C200 Office, w którym pokazaliśmy uczestnikom całkowicie zrewitalizowaną przestrzeń. Odwiedzając naszych najemców,  można było podziwiać najwyższej jakości, nowoczesną, atrakcyjnie zaaranżowaną powierzchnię biurową i usługową. Najbardziej fascynujące okazały się nasze schrony przeciwatomowe, które od czasów swojej świetności do teraz zachowaliśmy w nienaruszonym stanie. 

W trakcie realizacji projektu uczestnicy zostali losowo przydzieleni do zespołów warsztatowych i w ciągu godziny mieli za zadanie utworzyć tzw. “moodboard”, czyli  zbiór obrazów, tekstów, materiałów i wszystkich innych elementów, które miały oddać klimat dotyczący zagadnienia, które wspólnie opracowywaliśmy. W tym samym czasie, dwoje z nich w roli dziennikarzy, zdawało relację z wydarzenia w social mediach. 

W pracach grup warsztatowych brali udział pracownicy INOPA S.A. o zróżnicowanych doświadczeniach zawodowych, tak aby zapewnić młodzieży jak największy komfort pracy i szerokie wsparcie.

Po warsztatach młodzi projektanci każdej z grup warsztatowych przedstawili na forum swoje propozycje oraz rekomendacje wypracowane przez ich zespoły. Była to unikalna okazja do stworzenia wspólnych pomysłów i dyskusji z młodymi ludźmi na wiele interesujących tematów. 

Mamy nadzieję, że spotkanie w naszej firmie było przede wszystkim dobrą zabawą, w której można było się czegoś ciekawego dowiedzieć i poznać fajne osoby.

Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć finalnych projektów!