DODANO: 08.07.2019

Obszar biurowca C200Office został włączony do strefy użytkowania Roweru Mevo!

INOPA mając na uwadze rozwój publicznego transportu zbiorowego, wspierając działania na rzecz popularyzacji komunikacji rowerowej oraz chcąc umożliwić dojazd pracownikom kompleksu usługowo-biurowego C200 Office (będących jednocześnie użytkownikami Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo) alarmowała w kwietniu br. o sytuacji wyłączenia z dozwolonej strefy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Marynarki Polskiej oraz złożyła w tej sprawie oficjalny wniosek o jej rozszerzenie.

W czwartek 4.07.2019 otrzymaliśmy decyzję pozytywną i teren na którym mieści się biurowiec C200Office został włączony do strefy użytkowania Mevo w ramach drugiego etapu rozbudowy systemu.

Zważywszy na umożliwienie swobodnego korzystania, sprawne funkcjonowanie w ramach wypożyczeń i zwrotów oraz obowiązujący regulamin Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo przygotowaliśmy również wniosek o utworzenie Stacji Roweru Mevo w bliskiej lokalizacji biurowca C200 Office.

C200 Office oddany do użytku w 2016 r. stanowi 7-kondygnacyjny usługowo biurowy budynek o powierzchni 17 600 m². Budynek ten jest pierwszym elementem powstającej przy ul. Marynarki Polskiej pierzei usługowo biurowej. Idąc w myśl realizowanej przez INOPA Investment C200 sp. z o.o. sp.k. filozofii Green Thinking, jednym z udogodnień C200 Office jest oddana do użytku strefa rowerzysty obejmująca prysznice, przebieralnie i szafki dla rowerzystów.

Utworzenie nowej stacji w okolicach C200 Office stanowiłoby szereg korzyści dla każdej ze stron. Chcielibyśmy dalej wspierać działania miejskiej polityki mobilności popularyzującej transport rowerowy i umożliwić naszym kolejnym najemcom w postających obiektach korzystanie z usług operatora. Utworzenie Stacji pozwoli użytkownikom sprawnie realizować określone zasady i warunki regulaminu Roweru Mevo, a z biznesowego punktu widzenia, stanowiłoby rentowne dla operatora przedsięwzięcie.

Aktualny układ stref i mapę stacji roweru Mevo można zobaczyć na mapie: https://rowermevo.pl/mapa-stacji/